Rozvoj

Nový katalog Nabídka sociálních podniků v Královéhradeckém kraji

Regionální centrum podpory sociálního podnikání připravilo nový katalog sociálních podniků.
Nový katalog Nabídka sociálních podniků v Královéhradeckém kraji

Nový katalog Nabídka sociálních podniků Královéhradeckého kraje je tu. Regionální centrum podpory sociálního podnikání na jeho vytvoření pracovalo ve spolupráci se sociálními podniky během jara a léta 2022. Jeho následnou distribucí mezi veřejné ale i další instituce v Královéhradeckém kraji, bychom rádi pomohli sociálním podnikům z regionu dostat se do povědomí možným odběratelům jejich zboží a služeb, ať už v režimu náhradního plnění či nikoliv. 

Katalog byl slavnostně představen na 5. Veletrhu sociálního podnikání v Hradci Králové, který pořádalao Centrum investic, rozvoje a inovací společně s Královéhradeckým krajem 3. listopadu 2022. V dopolední části proběhla řada zajímavých prezentací. Přítomní byli seznámeni s připravovaným zákonem o sociálním podnikání, možnostech financování sociálního podnikání (OPZ+), s odpovědným veřejným zadáváním, s krajským dotačním titulem pro sociální podniky, s regionálním sociálním inkubátorem, ale i s dalšími zajímavými příspěvky.

Katalog je k dostání jak na Centru investic, rozvoje a inovací, tak i na Krajském úřadu Královéhradeckého kraje. Dále bude distribuován na nejrůznějších akcích. Katalog v současné době obsahuje přes 30 organizací, které se hlásí k myšlence sociálního podnikání. Díky katalogu budou moci veřejné instituce, firmy a další organizace lépe a efektivněji nakupovat odpovědně a od dodavatelů z našeho regionu.

Katalog si můžete stáhnout ZDE

Na webu www.socialnipodnikanihk.cz je k dispozici také webová verze katalogu, kde je možné podniky třídit dle oborů činností, či náhradního plnění. Je zde také k zobrazení i interaktivní mapa, která zobrazuje všechny zapojené podniky.

V případě zájmu je možné si vyžádat zaslání katalogu i poštou. Více informací poskytne: Ing. Jana Smetanová, e-mail: smetanova@cirihk.cz.

Sdílejte na sociálních sítích