Rozvoj

Do Královéhradeckého kraje dorazila výstava Má vlast cestami proměn

Výstava Má vlast cestami proměn přináší svědectví o proměnách zanedbaných míst v místa upravená a užitečná. Během července bude vystavená v Hradci Králové, pak se na srpen a září přestěhuje do Nového Hrádku.
Do Královéhradeckého kraje dorazila výstava Má vlast cestami proměn

Výstava Má vlast je poděkováním autorům proměn za odpovědnou péči o náš společný domov a má šířit povědomí o významu proměn zanedbaných míst v upravené a užitečné prostory.

Prostřednictvím fotografií a příběhů prezentuje putovní výstava stav konkrétních míst před rekonstrukcí a po ní. Každý rok se zde objevují různé budovy – od sakrálních objektů, přes obecní úřady, školy, zastávky, multikulturní centra, náměstí a návsi, po krajinářské úpravy v parcích a sadech. Do samotných rekonstrukcí se mnohdy zapojují místní obyvatelé.

Letos už 16. ročník představuje 80 nových proměn ze všech krajů České republiky i Slovenska. Náš region v něm reprezentuje osm proměn:


Nejhezčí proměny každý rok pořadatelé oceňují. Hodnotí je veřejnost po celý rok na tomto webu, a proměny hodné následování volí také odborná porota architektů.

Dlužno podotknout, že mezi vítězi předchozího ročníku a cenu odborné poroty získaly proměny z našeho kraje, a to rekonstrukce Wenkeova domu v Jaroměři a oživení pevnosti Josefov.

Převzato z www.khk.cz

Sdílejte na sociálních sítích