Rozvoj

Krajský hackathon vyhrál prototyp aplikace sledující stav silnic

Účastníci programátorské soutěže Hackathon Královéhradeckého kraje soupeřili 13. října v prostorách Univerzity Hradec Králové ve vytváření návrhu nejlepšího softwarového projektu z otevřených dat Krajského úřadu Královéhradeckého kraje. Zvítězil tým studentů z pardubické DELTY – Střední školy informatiky a ekonomie s aplikací RoadMapper informující o stavu povrchu silnic druhé a třetí třídy nebo jejich plánovaných opravách na území regionu.
Krajský hackathon vyhrál prototyp aplikace sledující stav silnic

Hackathonu se zúčastnilo 15 týmů z celkem osmi středních a jedné vysoké školy, což dohromady znamenalo 46 soutěžících v programování. Týmy složené ze dvou až čtyř studentů měly k dispozici otevřené datové sady. Ty poskytl Královéhradecký kraj a celorepublikový Národní katalog otevřených dat, který spravuje Ministerstvo vnitra ČR. Soutěž se opět uskutečnila za podpory Univerzity Hradec Králové v prostorách auly Fakulty informatiky a managementu.

Studentské softwarové projekty hodnotila sedmičlenná odborná porota složená ze členů týmu Data KHK, zástupců a partnerů soutěže, od kterých obdržely vítězné týmy věcné ceny a finanční odměnu. Týmům byly po dobu trvání soutěže k dispozici konzultace se zkušenými mentory.

Záštitu nad Hackathonem Královéhradeckého kraje převzal náměstek hejtmana pro oblast inovací, investic a informačních technologií Pavel Bulíček, ředitel odboru strategického rozvoje a koordinace veřejné správy Ministerstva vnitra ČR David Sláma a ministr pro evropské záležitosti Mikuláš Bek.

Přehled oceněných týmů:
1. team.devs (DELTA – Střední škola informatiky a ekonomie, Pardubice) s aplikací RoadMapper
2. SPŠ el-it (Střední průmyslová škola elektrotechniky a informačních technologií, Dobruška) s aplikací Veřejné sbírky, přehledně
3. Clueless (Střední průmyslová škola a Střední odborná školy Dvůr Králové nad Labem) s aplikací Školní zařízení

Sdílejte na sociálních sítích