Rozvoj

Centrum architektury Královéhradeckého kraje zahájilo svou činnost

Nově vzniklé Centrum architektury Královéhradeckého kraje (CAKHK) zahájilo svoji činnost v úterý 6. února 2024. Ve foyer Galerie moderního umění v Hradci Králové se uskutečnila konference s názvem Rozvíjíme naši obec pro kvalitní život a výzvy 21. století, a to primárně pro starostky a starosty obcí v regionu. Konference se zaměřila především na praktické využití získaných kontaktů a informací při přípravě investičních záměrů.
Centrum architektury Královéhradeckého kraje zahájilo svou činnost

Centrum architektury Královéhradeckého kraje je první organizací svého druhu v České republice. Působí pod Galerií moderního umění v Hradci Králové a mimo jiné metodicky pomáhá obcím v Královéhradeckém kraji optimálně nastavit pozici městských či obecních architektů, organizovat participační procesy při přípravě investic, připravovat vhodné typy architektonických a dalších soutěží, plánovat veřejné prostory, využívat v nich umění či regulovat vizuální smog. 

Konferenci v režii CAKHK tvořilo několika bloků přednášek a workshopů. Vystoupili zde například Josef Morkus z Ministerstva pro místní rozvoj, starosta Litomyšle Daniel Brýdl, městští architekti Radek Novotný a Lukáš Ehl, urbanista Osamu Okamura a odbornice na veřejný prostor Pavla Melková. Zatímco dopoledne bylo zaměřeno více teoreticky, odpoledne patřilo především sdílení zkušeností účastníků.

Na úvodní konferenci bude navazovat setkání s inspirativními architekty z Polska a Slovenska, které bude určené pro odbornou veřejnost. Centrum architektury chystá také exkurze do měst a obcí, známých kvalitou své výstavby, uměleckou instalaci na Velkém náměstí v Hradci Králové nebo výstavu staveb z Královéhradeckého kraje, které byly nominovány na Českou cenu za architekturu.

Sdílejte na sociálních sítích